Faydalı Yazılar

Faturaport'dan işinize yarayacak faydalı yazılar

Faturaport Ön Muhasebe Programında Cari Hesap Takibi

Ön muhasebe uygulaması olan Faturaport ile firmanızın alış-satış, gelir-gider ve detaylı cari takibini yapabilir, banka ve kasa raporlarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Mali durumunuza istediğiniz yerde her an kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Firmanın beraber çalıştığı, alım-satım yaptığı müşterileri takip etmektir. Cari hesap takibinde karşılıklı alışveriş yapılan alıcılar ve satıcılar takip edilir. Alıcı ve satıcı olan kişi veya şirketlerin borç veya alacak durumları takip edilir. Ön muhasebe uygulaması olan Faturaport ile cariler kısmından yeni cari oluşturabilir ve sonrasında detaylı olarak takibini yapabilirsiniz.

Ön Muhasebe

Faturaport Ön Muhasebe Programında Kasa-Banka Takibi

Firmanın nakit işlemlerini takip ettiği kısım kasa hesabıdır. Firmanın nakit, giriş ve çıkısı olduğu zaman kasa hesabında hareketlilik meydana gelir. Yapılan tahsilat ve ödemeleri takibini yapabilirsiniz. Böylece firmanızın gelir ve gider takibini kontrol edebilirsiniz. Banka hesabı ise firmanızın bankalardaki hesaplarının takip edildiği kısımdır. Banka hesabı kısmından ödemelerinizi kolay ve güvenilir şekilde takip edebilirsiniz.

Ön Muhasebe

Ön Muhasebe Programında Olması Gereken Özellikler

Ön muhasebe uygulaması olan Faturaport ile firmanızın alış-satış, gelir-gider ve detaylı cari takibini yapabilir, banka ve kasa raporlarını detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Mali durumunuza istediğiniz yerde her an kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ön Muhasebe

e-Arşiv ve e-Fatura Nasıl İptal Edilir?

e-Arşiv fatura uygulaması ile işletmeler faturalarını hızlıca ve pratik bir şekilde oluşturabilir,e-Arşiv faturaya kayıtlı olmayan mükelleflere hızlı bir şekilde gönderim yapabilir ve bu faturaları arşivleyebilirler.Talep edilirse e-arşiv faturalarını kağıt (matbu fatura) çıktı olarak karşı tarafa gönderebilirler.

GİB e-Arşiv Fatura

Mali Müşavir (SMMM) İçin Faturaport Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından zorunlu hale getirilen e-dönüşüm uygulamaları, işletmelerin yanı sıra mali müşavir ve muhasebecilerin hayatlarını büyük ölçüde etkilemektedir. Bu sebepten firmalar, e-dönüşüm uygulamalarından hizmet alacağı lisanslı entegratörleri ve yazılımları seçerken mali müşavirler ve muhasebeciler büyük bir rol oynamaktadır.

Ön Muhasebe

Anonim Şirket ve Limited Şirket Arasındaki Farklar Nelerdir?

Limited şirketi tanımlamak istersek ''ister gerçek ister tüzel bir veya birden fazla kişinin,bir ticaret adı altında kurulan şirketlere limited şirket denir. Anonim şirket,kurulabilmesi için bir ya da daha fazla kurucu bulundurmak zorunda olan,sermayesi belirli ve paylara bölünmüş,borçlarından dolayı yalnızca mal varlığıyla hükümlü olan şirket çeşididir.

Ön Muhasebe

Temel e-Fatura ve Ticari e-Fatura Arasındaki Farklar Nelerdir?

Temel e-Fatura, faturanın göndericiden direkt olarak alıcıya ulaşmasını amaç edinen e-Fatura türüdür.Ticari e-Faturada ise alıcı e-Faturayı kabul edebilme veya reddebilme seçeneğine sahiptir.

e-Fatura

Mutabakat Nedir ?

Mutabakat Nedir ? Mutabakat nasıl alınır ?Mutabakat, şirketlerin alacak borç durumlarını kontrol etmek istediklerinde, müşteri ve tedarikçi ile , karşılıklı olarak ıslak imza ve kaşeli yazışmalar kullanılarak doğrulamaya dayanan sisteme verilen addır.

Ön Muhasebe

e-Arşiv Fatura Müşteriye Nasil Gönderilir

Düzenlemiş olduğunuz e-Arşiv faturaları müşterilerinize nasıl gönderebilirsiniz? Detaylar yazımızda.

GİB e-Arşiv Fatura

EFT Ve Havale Nedir Ve Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birçok elektronik ödeme sistemi seçeneği ve yeni finansal teknoloji terimleri içerisinde bazen kaybolabiliriz. Çoğu zaman duyduğumuz “EFT yap” veya bazı alışveriş sitelerindeki “Havale ile ödeme” gibi terimler de bizlere yabancı gelebilir. Burada sizlere EFT ve havale yöntemlerinden kısaca bahsedeceğiz. Detaylı Yazımızda...

Ön Muhasebe

Ücretsiz Dene!

Faturaport'un tüm özelliklerini ücretsiz deneyebilirsiniz

Ücretsiz Demo