Bu yazıda özel matrah faturanın nasıl kesildiği anlatılmaktadır.

1.Aşama : Faturaport hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfa yeni işlem menüsünde bulunan "Faturabutonuna tıklayınız.

2.Aşama : Açılan ekranda sol tarafta fatura bilgileri sağ tarafta ürün bilgileri bulunmaktadır. Fatura ve ürün bilgilerinizi giriniz. Perakende Fatura kesmek isterseniz perakende fatura seçeneğine tıklayabilirsiniz. Perakende fatura ile ilgili daha detaylı anlatım için Cari Açmadan Perakende Fatura Nasıl Kesilir ? yazımızı okuyabilirsiniz.

3.Aşama  Fatura türlerinde "Özel Matrah Faturası" seçiniz. Sağ tarafta bulunan "Özel Matrah Uygula" butonuna tıklayınız.


4.Aşama : Açılan pencereden faturanıza uygun kodu seçiniz ve ardından Kar veya Komisyon tutarını giriniz. İşleminizi gerçekleştirdikten sonra kaydet butonuna tıklayınız.


5.Aşama : Faturanıza IBAN eklemek isterseniz IBAN ekle butonuna tıklayabilirsiniz. Sağ altta bulunan "e-Fatura Kaydet" butonuna tıklayınız.


6.Aşama : Açılan pencereden bir seri seçiniz ve kaydet butonuna tıklayarak özel matrah faturanızı oluşturabilirsiniz.Daha detaylı anlatım için Özel Matrah Fatura Nasıl Kesilir ? videomuzu izleyebilirsiniz.