Trendyol ve Hepsiburada siparişlerinizi zahmetsizce ve tek seferde toplu e-Faturaya dönüştürebilir ve otomatik olarak pazaryerlerine PDF yüklemesini sağlayabilirsiniz. 

Aşağıdaki adımları takip ederek siparişlerinizi otomatik toplu e-faturaya dönüştürebilirsiniz.

1. Menüden Siparişler sekmesini tıklayınız

2. Sağ bölümde bulunan Toplu Faturalandır'ı tıklayınız. Aşağıda gelen ekranda:

Aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Gelen ekranda; Pazaryerlerinden gelen ve henüz faturalandırılmayan siparişleriniz listelenecektir. Arzu ederseniz filtre bölümünü kullanarak Trendyol veya Hepsiburada'dan gelen siparişlerinizi, istediğiniz tarih aralığında filtreleyebilirsiniz. 

Tüm siparişlerinizi seçmek için Tümünü Seç'i kullanabilir veya toplu faturalandırmak istediğiniz siparişlerinizi tek tek seçebilirsiniz. 

Otomatik Toplu E-faturada kullanılacak e-Arşiv, e-Fatura serilerini ve e-Fatura seneryosunu seçtikten sonra Faturalandır'a tıklayarak toplu faturalandırma işlemini başlatabilirsiniz. 


Toplu Faturalandırma işlemi devam ederken aşağıdaki ekran gelecektir. Seçmiş olduğunuz siparişleriniz tek tek e-faturaya dönüştürüldükten sonra PDF oluşturulup Trendyol veya Hepsiburada Fatura yükleme işlemi otomatik olarak yapılacaktır.

Lütfen dikkat: İşlem devam ederken İPTAL etmeniz veya ekranı kapatmanız durumunda işlem yarıda kesilecektir.


Tüm siparişleriniz toplu e-faturaya dönüştürülüp pazaryerlerine yüklemesi yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi verilecek olup ekrandan hangi siparişlerin faturaya dönüştürüldüğünü takip edebilirsiniz.  
Trendyol sipariş çekme
ayarlarınızı yapmadıysanız bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

Hepsiburada sipariş çekme ayarlarınızı yapmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.