1.Aşama : Faturaport hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfada fatura uzantısına tıklayın.2.Aşama :  Fatura uzantısına tıkladıktan sonra açılan ekranda sol tarafta fatura bilgileri sağ tarafta ürün bilgileri yazan ekran karşımıza çıkmaktadır. Ekranın sol tarafında bulunan fatura bilgilerini dolduralım. Daha önce fatura kestiğimiz müşteriyi cari rehberden bulalım. 3.Aşama :  Fatura türlerinde tevkifat faturasını seçelim. 

4.Aşama : Fatura numarası kısmı eğer e-Fatura veya e-Arşiv kesiyor iseniz otomatik dolacaktır. Kağıt-Matbu fatura kesiyor iseniz fatura numarasını yazabilirsiniz. Dilerseniz irsaliye numarası, irsaliye tarihi, sipariş numarası ve sipariş tarihi girebilirsiniz. Ürün adı kısmına gelerek daha önceden kaydetmiş olduğumuz ürünü seçelim. Sağ altta bulunan tevkifat uygula kısmını seçelim.Karşımıza çıkan ekranda gerekli olan kodu seçelim. Tevkifat fatura kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. https://www.atlashal.com/kdv-tevkifat-kodlari-oranlari/


5.Aşama :  Kayıt ettiğimiz kod en alt kısımda gözükmektedir. Fatura açıklaması kısmına bakiye ekleye tıklayarak carinizin güncel bakiyesini yazdırabilirsiniz. 


Daha detaylı anlatım için ''Tevkifatlı Fatura Nasıl Kesilir ?'  videomuzu izleyebilirsiniz.