Faturaport'da kasa-banka takibi ya da kasa-banka tutmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekilde sıralanabilir :

1.Aşama :  Faturaport hesabınıza giriş yaptıktan sonra "Hızlı Erişim" menüsünde bulunan "Hesaplar"  butonuna tıklayınız .


2.Aşama : Açılan sekmede sağ üst tarafta bulunan "Yeni Kasa & Banka" butonuna tıklayınız.


3.Aşama : Açılan pencereden bir hesap türü belirleyiniz. "Banka Hesabı " ya da bir "Kasa" oluşturabilirsiniz. 

 

4.Aşama : Eğer bir "Banka Hesabı " oluşturacaksanız hesap türünden seçmelisiniz. Dilerseniz IBAN bilginizi buradan girebilirsiniz daha detaylı bir anlatım için  Faturaport'da Fatura Açıklamasına Otomatik IBAN Nasıl Eklenir? yazımızı okuyabilirsiniz. 4.Aşama : Eğer bir "Kasa" oluşturacaksanız hesap türünden seçmelisiniz. "Hesap tanımı "bölümünden Kasanızı ne için kullanacağınızı belirtebilirsiniz. Örneğin : Şirket Masraf Kasası

5.Aşama : Kasanızda işlem gerçekleştirmek için - gelir-gider gibi - oluşturmuş olduğunuz Kasa-Bankayı seçiniz.  6.Aşama : Açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan " yeni işlem " butonu yardımıyla gelir - gider oluşturabilirsiniz. Yeni gelir - gider hakkında detaylı bilgi için  Gelir - Gider Nasıl Tutulur ?

 7.Aşama :Hareketler butonuna tıklayarak bir zaman aralığındaki gelir - gider raporunuzu oluşturabilir ve indirebilirsiniz.