e-Fatura ya Nasıl Geçerim

Faturalarınızı GİB e-Arşiv Portaldan kesiyorsanız, ve mobilden e-Arşiv kesmeye devam etmek istiyorsanız Faturaport GİB e-Arşiv ayarlarınızı bu adımları takip ederek yapabilir ve e-Arşiv fatura kesebilirsiniz. 

e-Arşiv fatura ve e-Fatura arasındaki farkı biliyor ve zorunlu veya gönüllü olarak e-Faturaya geçmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek e-faturaya çok kolay geçiş yapabilirsiniz. 

1- e-Faturaya geçmeden önce mali müşavirinizle konuşmanızı tavsiye ederiz. 

2- GİB İnteraktif Vergi Dairesinden e-Fatura başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu bağlantıyı adım adım takip ederek GİB e-Fatura başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

3- Şirketiniz şahıs şirketi ise e-İmza alabilirsiniz. Bu bağlantıdan e-İmzanın nasıl alındığını öğrenebilirsiniz. Şirketiniz Limited veya A.Ş ise Mali Mühür almanız gerekmektedir. Bir defaya mahsus e-Faturaya geçekerken lazım olacaktır. Mali Mühürü bu adımları takip ederek edinebilirsiniz. 

4- Mali Mühür aldıysanız şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bu bağlantıda mali mühür şifresinin nasıl oluşturulacağı anlatılmaktadır. 

Bu adımları tamamladıktan sonra Müşteri Çözüm Merkezimize veya Uygulama içinde sağ üst bölümde bulunan YEŞİL Destek simgesine tıklayarak e-Fatura geçiş işleminizi başlatabilirsiniz.